نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: خانواده همسر

1502
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43482
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post خانواده همسر

سلام
    ی موضوعی هست که میخوام از شما دوستان مشاوره بگیرم...مادر همسرم برای دعوت ب خانه اش همیشه به پسرش زنگ میزند من هم چند باری از این موضوع ناراحت شدم و ب انجا نرفته ام..این بار سوم هست ک همسرم ب انها میگوید برای دعوت ب همسرم زنگ بزنید و با ان هماهنگ کنید...انها باز بهانه می اورند که ما به بچه های خودمان زنگ میزنیم و انها خود ب همسرشان بگویند...چند بار هم بهانه اورده اند که شماره من را بلد نیستن....ولی چطور ممکن است که اگه گوشی پسرشان در دسترس نباشد شماره من یا خانه ام را بلدن؟؟!!__همسرم دیروز باز رفته مطرح کرده چرا برای دعوت ب همسرم زنگ نزدید انها هم چند پیام چرت برایم فرستاده اند که طبق معمول میخواهی دعوا بندازی؟؟!منم وقتی همسرم امد دعوایمان شد که چرا خاله زنک بازی در اوردی و رفته صحبت من را ب خانواده ات زدی ....بنظر شما من چکاری انجام دهم تا این موضوع رفع شود؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : خانواده همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam99 نمایش پست ها
    سلام
    ی موضوعی هست که میخوام از شما دوستان مشاوره بگیرم...مادر همسرم برای دعوت ب خانه اش همیشه به پسرش زنگ میزند من هم چند باری از این موضوع ناراحت شدم و ب انجا نرفته ام..این بار سوم هست ک همسرم ب انها میگوید برای دعوت ب همسرم زنگ بزنید و با ان هماهنگ کنید...انها باز بهانه می اورند که ما به بچه های خودمان زنگ میزنیم و انها خود ب همسرشان بگویند...چند بار هم بهانه اورده اند که شماره من را بلد نیستن....ولی چطور ممکن است که اگه گوشی پسرشان در دسترس نباشد شماره من یا خانه ام را بلدن؟؟!!__همسرم دیروز باز رفته مطرح کرده چرا برای دعوت ب همسرم زنگ نزدید انها هم چند پیام چرت برایم فرستاده اند که طبق معمول میخواهی دعوا بندازی؟؟!منم وقتی همسرم امد دعوایمان شد که چرا خاله زنک بازی در اوردی و رفته صحبت من را ب خانواده ات زدی ....بنظر شما من چکاری انجام دهم تا این موضوع رفع شود؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    طبق گزارشات شما همسر شما با شما یا خودتون با همسر به صورت دوطرفه مشکل خاصی ندارین
    ودرحال حاضر بحث به وجود اومده به خاطر نحوه دعوت گیری خانواده همسر از شما برای مهمونی هاست

دراین مسیر باید به شما گفت که ما هیچ گاه نمیتونیم رفتار دیگران رو تغیر بدیم و تحمیل کنیم چطور با ما رفتار کنند بسا این رفتار درست و اعتدال شده نیست
    ماتنها میتونیم رفتار و افکار و منش خودمون رو تغیر بدیم و مطابق با شرایط موجود روال زندگی مون رو به نحو مطلوب طی کنیم

دوست گرامی از اینکه رفتار و گفتار و کردار خانواده همسرتون رو کانون توجه قرار بدین پرهیز کنید زیرا افراد با هویت های شخصی رفتار میکنند و کنترل رفتار خانواده همسرت دست همسرت نیست
    پس از اینکه به خاطر رفتار خانواده ها با همسرت دچار کدوریت بشی پرهیز کن و سعی کن این افراد رو ازهم جدا بدونید تا بهتر با حقایق رو به رو بشین

نیاز ه که شما دقت کنید که همسرتو ن تنها مسئول رفتارهای خود شون هستند و مسئولیتی در قبال دیدگاه و صحبت های خانواده خودش نداره و سرزنش کردن ایشون کمکی به بهبود شرایط شما نمی کند و بلکه می تونه مشکلات بیشتری را ایجاد کنه
    و میتونه به مرور باعث جبهه گیری همسرتون در مقابل شما بشه
    و نیاز ه شما زندگی مشترکتون رو از زندگی خانوادگی جدا بدونید تا بتونید نتیجه گیری بهتری داشته باشین

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که اگر شما بخواهید بخاطر رفتار خانواده همسرتان که مسئولیتی در قبال آن همسرتان ندارند با ایشان وارد بحث شوید چون اگر بخواهید همسرتان را بخاطر رفتارهای دیگران سرزنش کنید امکان آسیب برای زندگی مشترکتان بیشتر می شود پس بهتر است سعی کنید از تمرکز بر این رفتارها خوداری کنید تابتوانید زندگی مشترک خودتان را در مسیری که با همسرتان به توافق رسیده اید پیش ببرید .
    همسرتان برای دفاع از شما این مسیر را طی کرده اند و اینکه شما بخواهید بخاطر واکنش دیگران با همسرتان وارد بحث شوید از نظر روحی خودتان و همسرتان را با مشکلات زیادی روبرو می کنید .

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس شما در این زمینه قابل درک است.
    اما توجه داشته باشید که معمولا ماجراها و وقایع به خودی خود باعث ناراحتی ما نمی شوند.
    آنچه در این میان باعث احساس خوشایند و یا ناخوشایند در ما می شود تفسیری است که از وقایع داریم.
    آن تفسیر هم به ادراک ما از ماجرا و خواسته ها و انتظاراتمان دارد.
    بعنوان مثال موردی بود که در آن عروس خانواده گله مند بود به همسرش که چرا مادرت بابت آمدن به خانه تان با من تماس می گیرد و باعث می شود من در رودبایستی بمانم و نتوانم دعوتش را رد کنم و ترجیح می داد به همسرش بگوید چون معتقد بود او با مادرش راحتتر است و بهتر می تواند درخواست مادرش را رد کند و هربار این داستان تکرار می شد ایشان ناراحت و عصبانی می شدند.
    این ماجرا در مورد شما کاملا برعکس است چرا که تفسیر شما از این ماجرا متفاوت است و احتمالا تماس گرفتن ایشان با پسرشان را به عنوان بی احترامی به خودتان برداشت می کنید.
    این در حالی است که ایشان ممکن است واقعا چنین قصدی نداشته باشند و واقعا از روی عادت این کار رابکنند.
    به نظر می رسد در مورد رفتارهای خاص خانواده همسرمان مانند همان رویکردی که درباره رفتارهای خانواده و والدین خودمان داریم، بهتر است رویه ای را در پیش بگیریم که کمترین آسیب را ببینی و کمتر احساس ناکامی کنیم.
    یکی از واقعیتهایی که در این زمینه به ما کمک می کند این است که ما همانطور که خانواده و پدر و مادر خودمان را انتخاب نکرده ایم، خانواده همسران را نیز انتخاب نکرد ایم و تمام این افراد هرزگاهی رفتارهایی دارند که نه تنها خوشایند و مورد پسند ما نیست بلکه آزاردهنده هم خواهد بود.
    ما در این موارد کاری نمی توانیم انجام دهیم چرا که کنترل و اراده ای بر روی رفتارهای کسی به جز خودمان نداریم.
    همچنین هرکسی رفتارهایش در جهت و یا بهتر است بگوییم در خدمت نیازها و خواسته های خودش است و تا زمانی که مانعی برای برآوردن نیازهای دیگران نشود هم هیچ مانعی ندارد.
    اگر اینگونه باشد هرکسی باید مدام معذب بشود که آیا کدام رفتارش چه کسی را ناراحت می کند و این شیوه اساسا ناکارآمد و چنین انتظاراتی در عمل غیرواقع بینانه به نظر می رسد.
    همسرتان هم حتما در این شرایط ناراحت شده اند و خواسته اند کاری بکنند و با پرخاشگری مطلب را بیان کرده اند و مادر ایشان هم متقابلا خشمگین و ناراحت شده اند و این چرخه خشم و پرخاشگری داستان را به سمت ناخوشایندی هدایت کرده است.
    مهارت مدیریت خشم هم جزو مهارتهای اکتسابی هست که باید آن را به دست آورد و اکثر افراد از عدم این مهارت آسیب زیادی می بینند.
    بنابراین بهتر است کمی درباره این مطالب بیندیشید و به این فکر کنید که با پذیرفتن این واقعیتها و پذیرش افراد به همان گونه ای که هستند، در کل با این شرایط می خواهید چگونه فردی در نقش عروس داشته باشید و با این وجود اگر چگونه رفتاری داشته باشید احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت و در مسیر ارزشهای زندگی تان خواهید ماند.
    برای دریافت راهنمایی دقیقتر در این زمینه می توانید از مشاوره تلفنی هم بهره مند شوید.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43870
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظرم باید بی خیال باشین.چون اگر حساسیت نشون بدین خانواده همسرتون بیشتر اذیت میکنن.نباید از خودتون ضعف نشون بدین.شما هم باید ارتباطتون رو با خانواده همسرتان معین کنید و زیاد خودمونی نشید.رفتارهای زشت اونا رو به همسرت نگو چون همسرتون بهتر میدونه که چه رفتارهایی دارن.اینطوری با گفتن زندگی عاشقانتون بهم میخوره وهمش بحث و ...نباید اونا براتون مهم باشن اصلن بزارید روند همینطوری پیش بره اینطوری زندگیت هم خراب نمیشه. چون اگر بازم بگید اونا چرا زنگ به شما نمیزنن ، فکر میکنن چقدر آدمهای مهمی هستن که شما اوقاتت تلخ میشه. پس بی خیال بی خیال.شما هم حریم خصوصی خودت رو حفظ میکنی واینطوری نمیزاری وارد زندگیت بشن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد